خانه / کودکان / انواع مشکلات پوستی نوزاد

انواع مشکلات پوستی نوزاد

انواع مشکلات پوستی نوزاد گرداوری شد

انواع مشکلات پوستی نوزاد

 

نوزادان پوست های بسیار حساسی دارند. در اغلب موارد بر اثر یک تغییر دمای جزئی جوش های بسیار ریز و به تعداد بسیاری بر روی پوست صورت آنها قابل مشاهده می باشد که نشان دهنده حساسیت و کم کاری در مراقبت از پوست آنها می باشد. در این صورت نوزادی خواهید داشت که از هر نظر چهره ای معصوم و زیبا دارد و این زیبایی نیز ذاتی خواهد بود.  برای آنکه بتوانید از این زیبایی محافظت کنید ، باید راه های زیر را به کار ببندید تا در این صورت به مشکلی برنخورید.

معمولا در اغلب موارد جوش های قرمز رنگی که بر روی لپ های فرزند شما دیده می شود به سن یک ماهگی او باز می گردد ، سنی که به صورت طبیعی دوره ای برای رشد سریع در نظر گرفته شده و بیشتر نوزادان چنین تغییراتی را تجربه می کنند. این رشد سریع بر روی سیستم بدنی مؤثر بوده و با علائمی همراه می باشد.

برخی از مادران برای از بین بردن جوش هایی که بر روی صورت فرزند آنها قرار دارد به پزشک مراجعه نموده و از انواع داروها استفاده می کنند ، در حالی که در اکثر موارد تنها به صبر و دوری از بیش از حد گرم کردن فرزند خود نیاز دارید. با این کار دیگری خبری از جوش های سفید نخواهد بود. بنابراین پوست صورت نوزاد خود را با این داروها دچار آسیب نکنید.

به رنگ پوست نوزاد خود دقت کنید. در روزهای اول پس از تولد احتمال زردی در بسیاری از بچه ها بالا است ، بنابراین در صورت مشاهده پوست زرد و چشم هایی زرد ، فرزند خود را به نزد پزشک ببرید تا درجه زردی او تشخیص داده شده و درمان های لازم نیز انجام پذیرد.

همچنین اگر علائمی از ماه گرفتگی بر روی پوست صورت یا بدن فرزند خود می بینید ، این علامت در اکثر بچه ها وجود دارد ، برخی از موارد به سرعت پس از چند ماه از بین می رود اما در برخی از موارد نیز ادامه دار بوده و ممکن است که تا پایان عمر همراه شما باشد. بنابراین نیازی نیست تا هر لکه ای را برای درمان به نزد پزشک ببرید ، تنها مواردی که لکه هایی طولانی مدت هستند نیاز به تدابیر درمانی دارند.

 

بیشتر بخوانید: حساسیت به پوشک