خانه / سلامت / تخمه آفتابگردان و رابطه ی آن با کبد چرب

تخمه آفتابگردان و رابطه ی آن با کبد چرب

تخمه آفتابگردان و رابطه ی آن با کبد چرب گرداوری شد

 

تخمه آفتابگردان و رابطه ی آن با کبد چرب

 

بسیاری از ما در موقعیت های مختلف هیجانی همچون تماشای یک فیلم ترسناک یا فوتبال یکی از سرگرمی های خود را خوردن تخمه آفتابگردان می دانیم. در مصرف تخمه آفتابگردان معمولا خانم ها حد اعتدال را به خوبی رعایت می کنند ، اما آقایان به دلیل هیجانی که دارند ، نگاهی به مصرف خود ندارند و زمانی که بازی یا فیلم به اتمام می رسد ، نگاه به یک ظرف پر از پوست های تخمه می کنند و از این حرکت خود تعجب خواهند کرد. اما آیا مصرف افراطی این نوع تخمه برای بدن ضرر دارد؟؟

همیشه هر غذای خوشمزه ای که مصرف می کنیم ، هرچند از نظر بسیاری از مردم سالم هم بنظر برسد ، نیاز دارد تا به اندازه مصرف شود ، تخمه آفتابگردان هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. اما چرا؟؟ اعتدال در مصرف به دلیل چرب بودن این نوع تخمه می باشد ، بخصوص اگر عطردار و طعم دار شود و کمی بو داده باشد ، این میزان چربی بسیار بالا خواهد رفت.

چربی که در تخمه وجود دارد ، از انواع چربی هایی است که برای بدن ما ضروری به شمار می رود و مصرف آن آسیب جدی به وجود نخواهد آورد ، اما زمانی که همین چربی های خوب از سطح خود بالاتر بروند ، می توانند در اعضتی مختلف بدن ما همچون کبد تجمع یابند و منجربه کبد چرب شوند. این موضوع به خصوص زمانی که ما از تخمه های بدون پوست بسته بندی شده استفاده میکنیم ، بیشتر نمایان خواهد شد.

پس مصرف تخمه را جدی بگیرید و آن را در فواصل طولانی مصرف نمایید ، زیرا مصرف مداوم تخمه هایی که بسیار شور هستند ، منجربه به افزایش ضربان قلب و فشارخون در افراد مسن یا افزایش ابتلا به این نوع علائم در سنین میانسالی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.