خانه / سلامت / چگونه از شر جوش های چانه خلاص شویم؟

چگونه از شر جوش های چانه خلاص شویم؟

چگونه از شر جوش های چانه خلاص شویم؟

 

جوش های روی چانه شیوع و بروز جوش ها، کیست ها و جوش های سرسفید بر روی چانه خواهد بود. چانه بخشی از ناحیه T پرچرب است و می تواند به راحتی در معرض بروز جوش و آکنه قرار گیرد. در این مقاله قصد داریم درمان های خانگی برای بهبود این شرایط را با هم مرور کنیم.

 

یخ

تکه های یخ را در پارچه تمیزی قرار دهید. آن را بر روی ناحیه مدنظر بفشارید تا بی حس شود. کل ناحیه را با یخ بپوشانید. اینکار را چند بار در روز تکرار کنید. یخ درد، اندازه و قرمزی آکنه های چانه را کاهش می دهد.

 

لیمو

لیمو را بفشارید تا آب آن داخل کاسه ای بریزد. سپس آب لیمو را بر روی جوش چانه اعمال کنید. اجازه دهید 15 دقیقه بماند و سپس ناحیه مدنظر را با آب گرم بشویید. شما می توانید این درمان خانگی را روزانه تکرار کنید. آب لیمو یک ضد عفونی کننده و آنتی باکتریال طبیعی است و می تواند منافذ مسدود شده را پاکسازی کند.

 

روغن درخت چای

روغن درخت چای را با روغن نارگیل رقیق کنید و روی چانه خود اعمال نمایید. اجازه دهید یک شب بماند و سپس آن را بشویید. می توانید روغن رقیق شده درخت چای را هر روز اعمال نمایید. روغن درخت چای التهاب مرتبط با چوش را کاهش می دهد و خاصیت آنتی باکتریایی دارد.

 

خمیر دندان

خمیردندان را بر روی ناحیه مدنظر بگذارید و اجازه دهید یک شب بماند. صبح با آب سرد آن را بشویید. شما می توانید اینکار را یک الی دو بار در هفته تکرار کنید. خمیردندان در برگیرنده جوش شیرین و هیدروژن پراکسید است و می تواند به خشک شدن جوش کمک کند.

 

بخار

آب داغ را در کاسه بریزید و صورت خود را روی آن خم کنید. سر را با حوله ای بپوشانید و به مدت 5 الی 15 دقیقه در همین حالت بمانید. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید و خشک کنید. می توانید این درمان را دو الی سه بار در هفته تکرار نمایید. آب داغ منافذ را باز می کند و به تمیز شدن آن ها منجر می شود.

 

سیر

حبه های سیر را له کنید و بر روی ناحیه مدنظر بگذارید. اجازه دهید 15 دقیقه بماند و سپس ناحیه مدنظر را با آب سرد بشویید. می توانید این درمان را دو الی سه بار در روز تکرار کنید.سیر خاصیت ضد عفونی کنندگی و ضد قارچی دارد. این ماده در برگیرنده مواد مغذی همچون روی و مس است که با جوش مبارزه می کند.

 

سرکه سیب

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با آب ترکیب کنید و روی جوش بمالید. اجازه دهید خشک شود و سپس از یک مرطوب کننده استفاده کنید. اینکار را می توانید روزی دوبار انجام دهید. سرکه سیب خاصیت اسیدی دارد و باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست می شود.

 

دارچین

آب را به پودر دارچین اضافه کنید تا خمیر غلیظی ایجاد شود. آن را روی ناحیه مدنظر بمالید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند. ناحیه را با آب سرد بشویید و خشک کنید. می توانید این درمان خانگی را یک الی دوبار در هفته انجام دهید. دارچین خاصیت ضد التهابی و آنتی باکتریایی دارد و می تواند باکتری های مضر را نابود سازد.

 

پاپایا

پاپایا را در مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط نمایید. آن را روی چانه اعمال کنید و اجازه دهید 15 دقیقه بمانید. سپس ناحیه مدنظر را با آب سرد بشویید و خشک کنید. شما می توانید این ترکیب را سه الی چهار بار در هفته مورد استفاده قرار دهید. پاپایا باعث باز شدن منافذ می شود و از پوست شما در برابر رادیکال های ازاد محافظت می نماید.

 

پوست پرتقال

پوست پرتقال را در مخلوط کن بریزید و کمی آب بدان اضافه کنید تا خمیری حاصل گردد. این خمیر را روی چانه خود بگذارید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند. سپس ان را با آب سرد بشویید و خشک کنید. می توانید از این ترکیب دو الی سه بار در هفته استفاده نمایید. پوست پرتقال خاصیت آنتی باکتریایی و ضد میکروبی دارد و می تواند باعث رشد سلول های جدید شود.

 

توت فرنگی

توت فرنگی را در مخلوط کنید بریزید تا خمیر شود. آن را روی چانه بگذارید و 15 الی 30 دقیقه منتظر بمانید. سپس چانه را با آب سرد بشویید و خشک کنید. می توانید از این خمیر هفته ای دو الی سه بار استفاده کنید. توت فرنگی در برگیرنده آلفا هیدروکسی اسید است که به پاکسازی پوست کمک می کند.

 

شکر

برای اینکار به یک قاشق غذاخوری شکر نیاز دارید . با کریستال های شکر و به آرامی چانه خود را بمالید.اینکار را یک الی دو دقیقه انجام دهید و سپس پوست را با آب سرد بشویید و خشک نمایید. می توانید هفته ای یک الی دو بار از این درمان خانگی استفاده کنید. کریستال های شکر باعث از بین رفتن سلول های مرده و پاکسازی پوست می شود.

 

برگ نعناع

برگ نعناع را در مخلوط کن بریزید و یک خمیر ایجاد نمایید. آن را روی چانه بزنید و اجازه دهید 15 الی 30 دقیقه بماند. سپس با آب سرد بشویید و تمیز کنید. می توانید از این درمان هفته ای 3 الی 4 بار استفاده کنید.برگ نعناع در برگیرنده ویتامین A است و می تواند به کنترل چربی اضافی در پوست کمک کند. این ماده می تواند به خشک شدن جوش نیز کمک نماید.

درمان های بالا می توانند به بهبود جوش های چانه کمک کنند اما اگر مفید نبودند از یک پزشک کمک بگیرید.