خانه / بیماری ها و درمان / مرگ بر اثر سکته قلبی در خواب

مرگ بر اثر سکته قلبی در خواب

مرگ بر اثر سکته قلبی در خواب گرداوری شد

مرگ بر اثر سکته قلبی در خواب

 

همه ی ما چنین تصور میکنیم که مرگ و میر تنها برای افرادی است که در سنین بالا در حال زندگی هستند. به همین دلیل هر نوع استرسی را به بدن خود راه می دهیم و با شرایط اضطراب آور و هیجانی روبه رو می شویم تا دوران جوانی خود را از دست ندهیم. غافل از آنکه امروزه به دلیل شرایط نامناسب ورزشی و تغذیه ای اغلب افراد دارای قلب هایی بیش از سن خود هستند ، رسوب چربی در رگ ها در همان سنین جوانی در حال شروع است و به همین دلیل سکته قلبی در خواب و مرگ ناشی از آن روبه افزایش است.

معمولا افرادی که سکته قلبی در خواب را تجربه می کنند ، افرادی هستند که در روز گذشته استرس های شدیدی را تحمل کرده اند ، این استرس ها و موقعیت های تنش زا در محیط های کاری هر فرد یا در باشگاه ها برای تمرین های سنگین در بین ورزشکاران و حتی افراد عادی مشاهده می شود. در نهایت قلب در خواب خود را نشان می دهد و نمی تواند تغییر رخ داده را از بین ببرد.

معمولا افرادی که زمینه هایی از بیماری های قلبی به صورت خانوادگی یا از نظر بدنی در آنها وجود دارد ، افرادی هستند که باید از چنین موقعیت هایی دور باشند تا هیچ گاه سکته قلبی در خواب را تجربه نکنند. فشار خون بالای خانوادگی ، عدم تحرک ( از نوع معمولی) ، مصرف فست فود ، سابقه ی خانوادگی بیماری ای عروق کرونر ، مشکل در کارکرد دریچه های قلبی ، مرگ یک عزیز بر اثر بیماری های قلبی در سنین پایین ، ضربان قلب بسیار شدید ، تیرکشیدن قلب و . . .از جمله علایمی است که یک زنگ خطر بشمار می روند و فرد باید هرچه سریع تر به یک پزشک مراجعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.